DÜZCE’DEKİ CONSTANTIA PROPAK İŞÇİLERİNDEN, GREVDEKİ MANİSA PİLENPAK İŞÇİLERİNE DESTEK: “SONUNA KADAR YANINIZDAYIZ, YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI”

Düzce’de, Basın-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Constantia Propak Ambalaj işçileri, 37 gündür grev yapan Manisa’daki PilenPak işçileri için dayanışma eylemi yaptı. Constantia Propak Ambalaj işçileri, "Propak Ambalaj işçileri olarak, yılmadan yorulmadan Anayasal haklarını savunan grevdekiPilenpakişçisi kardeşlerimizi dayanışma duygularımızla selamlıyoruz. Biz sonuna kadar yanınızdayız, destek vermeye devam edeceğiz.Yaşasın sınıf dayanışması” açıklamasını yaptı.

 

Manisa’da pek çok ulusal ve uluslararası patates cipsi ve çikolata markasının paketlerinin üretildiği PilenPak Ambalaj’da çalışan işçilerin grevi 37. gününde. Grev, her geçen gün desteklerle büyüyor.

 

Basın-İş’in PilenPak fabrikasındaki grevine, yine Basın-İş’in örgütlü olduğu Düzce’deki Constantia Propak Ambalaj işçilerinden destek geldi.

 

Düzce’den Manisa’ya sınıf dayanışması sergileyen işçiler, fabrikaları önündeki açıklamalarında şunları söyledi:

 

İki yıldır sendika ve toplu sözleşme hakları için mücadele edenPilenpakişçileri yalnız değildir. Propak Ambalaj işçileri olarak, yılmadan yorulmadan Anayasal haklarını savunan grevdekiPilenpakişçisi kardeşlerimizi dayanışma duygularımızla selamlıyoruz.

 

BuradanPilenpakAmbalaj işverenini Anayasa’ya ve yasalara uymaya, işçilerinsendika ve toplu sözleşme hakkına saygı duymaya çağırıyoruz.Gelin yanlışta ısrardan vazgeçin. Basın-İş’i işçilerin yasal temsilcisi olarak kabul edin ve görüşmelere başlayın.

BizPropak Ambalaj işçileri olarak herkesi, Pilenpak işçilerinin mücadelesine sahip çıkmaya çağırıyoruz.Biz sonuna kadar yanınızdayız, destek vermeye devam edeceğiz.Yaşasın sınıf dayanışması."

 

 

Son 10 Grev ve Eylemler