Neden Basın-İş

Alınterimizin karşılığını alabiliyor muyuz? Çalışma koşullarımız, ücretimiz ve haklarımız konusunda söz hakkımız var mı? İşten çıkarılma bu kadar kolay olabilir mi? İş güvencemiz var mı? İşyerinde insanca muamele ve saygı görüyor muyuz, yoksa çeşitli baskı, taciz ve tehditlere mi maruz kalıyoruz? Fazla mesailerimizi alabi­liyor muyuz? İzinlerimizi kullanabiliyor muyuz? Emeklilik, yıpranma, itibari hizmet haklarımız neler? Sağlık haklarımız neler?

 Bunlar gibi daha pek çok soru veya sorun var kafamızda. Bu soru veya sorunların arkasında yatan gerçekler, bizim ve ailemizin sağlığını, çocuklarımızın eğitimini, mutluluğunu, geleceğini yani yaşam standartlarımızı yani hayatımızı şekillendiriyor.

Tek başına iken işveren karşısında kendini çaresiz ve güçsüz gören, sorularına yanıt, sorunlarına çözüm bulamayan, hukuki destekten mahrum olan binlerce işçi çareyi sendikada buldu. Geleceğini güvenceye almak için. Daha iyisi için.

Basın, yayın, gazete işyerlerinde, gravür, flexo, ofset vb her türlü baskı, baskılı ambalaj sanayi ve matbaa işyerlerinde, grafik-tasarım, reproduksiyon ve silindir hazırlama gibi her türlü baskı öncesi işyerlerinde, işkolumuzun önde gelen firmalarında çalışan işçi arkadaşlarımız, Türk-İş/ Basın-İş Sendikasında bütünleşti.

Sıra Sen de. İşkolumuzun en büyük ve 50 yıllık birikimiyle en köklü sendikası Basın-İş, Seni bekliyor.

ÇÜNKÜ SENDİKA GÜÇTÜR, BASIN-İŞ GÜÇTÜR. BU GÜCE SEN DE KATIL...