MÜCADELEYE DEVAM EDEN KENT GIDA İŞÇİLERİNİ ZİYARET ...

 
SENDİKAMIZ, HAKLI VE MEŞRU MÜCADELELERİNE DEVAM EDEN TEK GIDA-İŞ ÜYESİ KENT GIDA İŞÇİLERİNİN YANINDAYDI.   
 
Genel Başkanımız Yakup Akkaya, Genel Sekreterimiz Savaş Nigar, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Ahmet Özbakır, Genel Eğitim Sekreterimiz Cafer Bozdemir, İstanbul Şube Başkanımız ve Yöneticilerimiz, Darphane ve Damga Matbaası ve Amcor Flexibles İstanbul işyerlerimizden işçi arkadaşlarımız 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü insanca yaşanabilir bir ücret için yaklaşık 23 gündür grevde olan Kent Gıda İşçilerini ziyaret etti. 
 
Burada bir konuşma yapan Akkaya: "Hiçbir sendika toplu sözleşme öncesinde ben bu iş yerinde greve çıkacağım diye masaya oturmaz” diyerek, sendikalar için grevin bir amaç değil, hak almak amacıyla başvurulan bir araç olduğunu ve bu aracın yerinde ve zamanında kullanıldığında karşılığını alacağını söyledi.
 
Akkaya, Kent Gıda İşçilerinin bu hak mücadelesindeki kararlılığını yürekten kutladığını ifade ederek, grevin masa başında elde edilemeyen haklar için son derece meşru ve önemli bir hak olduğuna dikkat çekti.
 
Toplu sözleşmenin, herkesin kabul edebileceği bir şekilde çözümlenmesini temenni eden Akkaya, Basın-İş Sendikası’nın sınıf dayanışması bilinciyle, başından sonuna kadar, bu haklı ve meşru mücadelede Tek Gıda-İş Sendikası’nın ve Kent Gıda İşçilerinin yanında olacağını dile getirdi. 
 
Kent Gıda İşçilerine seslenen Genel Başkanımız, son olarak,  ”Sendikalar ve işçiler birbirlerine destek vermeden başarıya ulaşamazlar; çünkü işçinin işçiden başka dostu yoktur.” dedi.    
      
MÜCADELEYE DEVAM EDEN KENT GIDA İŞÇİLERİNİ ZİYARET ... Görselleri
Son 10 Sendikamızdan Haberler