21. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

 
Basın-İş Sendikası 21. Olağan Genel Kurulu, 23-24 Eylül 2023 tarihlerinde Anadolu Hotels Esenboğa Thermal Ankara Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sendikamız Genel Mali Sekreteri Yusuf Sadettin Yörükler’in açılışını gerçekleştirdiği kongrede, Merkez Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Savaş Nigar katılımcılara seslendi.

Konuşmasında, "Gücümüz Birliğimizden Gelir…” sloganıyla Sendikanın 60. Yılı ve Cumhuriyetimizin 100. Yılı üzerine değerlendirmelerde bulunan Nigar, ayrıca, geride kalan son dört yılda sendikaların ve emekçilerin karşı karşıya olduğu sorunlara, sendikal hareketi zayıflatan gelişmelere, sosyal adalet, sosyal koruma, hukuk düzeni ve kamusal hizmetler için mücadele zorunluluğuna vurgu yaptı.

Dilek ve temennilerle konuşmasını tamamlayan Genel Başkan: "İnsanlık tarihini, emekçiler için şöyle az buçuk karıştırsak, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarını düşünürsek bunlar aşılmayacak sorunlar değil; hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Allah bizlere ve mücadele bayrağını devredeceğimiz çocuklarımıza, eleştiren/sorgulayan genç nesillere akıl versin, fikir versin; bilime-sanata-spora saygı ve imkân versin; mücadele azmi ve sabır versin.   Her şeyden önce birlik ve dayanışma ruhu versin.” dedi.

21. Olağan Genel Kurulumuzda; Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu ve Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Genel Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, Güvelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök; Genel Başkan Yardımcısı Murat Taşlıyurt; Genel Mali Sekreteri İlhan Özyurt ve Genel Eğitim Sekreteri İbrahim Dayı, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mürsel Öcal, Haber-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Özçoban ve Tagi İş, Tümtis Sendikası Önceki Dönem Ankara Şube Başkanı Nurettin Kılıçdoğan, Sendikamız Önceki Dönem Genel Başkanı Ali Ekber Güvenç; Genel Mali Sekreteri İlhami Çelik ve Ankara Şube Eğitim Sekreteri Lütfi Sungur, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Demirsoy ile Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ bizleri yalnız bırakmadı.
 
Genel Kurulun Divan Başkanlığını Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Divan Başkan Yardımcılıklarını Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy ile Tez-Koop-İş Sendikası Genel Sekreteri Hakan Bozkurt, Divan Yazmanlıklarını ise Delegelerimizden Burak Doğangönül ve Burak Baydede üstlendi.

Genel Kurul sonucunda Genel Başkanlığa Savaş Nigar, Genel Sekreterliğe Ahmet Özbakır, Genel Mali Sekreterliğe Yusuf Sadettin Yörükler yeniden seçilirken; Denetleme Kurulu Üyeliklerine Faruk Kurt, Hüseyin Şimşek ve Serhat Çamlıca; Disiplin Kurulu Üyeliklerine ise Alpaslan Akgül, İsa Dişli ve Muhammed Baltacı seçildiler.

21. Olağan Genel Kurulumuzun, Basın-İş Sendikası başta olmak üzere tüm emekçilere hayırlı olmasını temenni ediyor; yeni dönem yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

"Gücümüz Birliğimizden Gelir…”

BASIN-İŞ SENDİKASI
 
 

 

 

21. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ… Görselleri
Son 10 Sendikamızdan Haberler