İSTANBUL ŞUBE YÖNETİCİ VE TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Basın-İş Sendikası İstanbul Şubesi Yönetici ve Temsilci Eğitim Semineri, 27 Kasım 2014 Perşembe günü, Gebze’de kurulu bulunan Basın İlan Kurumu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi…
 
Genel Başkanımız Yakup Akkaya yaptığı açılış konuşmasında, çalışanların işsizlikle terbiye edildiği bir dönemde sendikalı işçi olmanın büyük bir şans olduğunu ifade etti. İş cinayetleri, taşeronlaşma, sendikal hak ihlalleri gibi çalışma hayatının "can alıcı" sorunları hakkında açıklamalarda bulunan Akkaya; güvencesiz, kuralsız, baskı ve sömürüye dayalı bu çalışma düzeniyle mücadele etmenin yolunun öncelikle bilgi birikiminden geçtiğini vurgulayarak, bilgi birikiminin ve paylaşımının sağlanması noktasında sendika temsilcilerine büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Genel Başkanımız,  bu anlamda temsilciliğin önemine dikkat çekerek, "sendika temsilcileri sendikaların aynasıdır" dedi.
 
Sendikamız Merkez Yönetim Kurulu’nun da hazır bulunduğu seminerde, Türk-İş Sosyal Güvenlik Danışmanı Celal Tozan, "5510 Sayılı Yasa ve Sosyal Güvenlik Haklarında Güncel Gelişmeler” başlığı altında; gelir testi, prim ödemesi, yoksulluk tespiti gibi merak edilen konularda bilgilendirme yaparak, katılımcıların sosyal güvenlik ile ilgili sorunlarını yanıtladı.
 
Sendika Eğitim Danışmanımız Dr. Oğuz Topak tarafından verilen eğitimde ise, sendika temsilcilerinin hak ve yükümlülüklerine ilişkin pratik bilgiler temsilcilerle paylaşıldı. 
 
Diğer taraftan, Hukuk Danışmanımız Avukat İsmail Ertan da hukuki süreçler ile ilgili soruları yanıtlayarak eğitime katkılarını sundu.

İSTANBUL ŞUBE YÖNETİCİ VE TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ… Görselleri
Son 10 Sendikamızdan Haberler