SGBP: TAŞERONA OY VERMEYECEĞİZ

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) kime oy vermeyeceğini açıkladı.

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP), tüm işçilere çağrı yaparak oylarını hırsız, düzenbaz, insan ve çevre düşmanı, taşeron işçi çalıştıran belediye başkanları ve adayları yerine emek, alınteri, demokrasi ve özgürlüklerin kıymetini bilenlerden yana kullanmalarını istedi.
SGBP Dönem Sözcüsü Mustafa Türkel "Taşerona oy vermeyeceğiz” başlıklı açıklamasında işçi ve emekçi düşmanı politikaları hayata geçiren, kıdem tazminatını kaldırmaya kalkan, taşeron ve esnek çalışmayı yasalaştırmaya çalışan, asgari ücretli kent yoksullarını şehir dışına süren kentsel dönüşüm politikalarını onaylayan, rüşvet ve yolsuzluk batağına saplanan parti ve adaylara oy vermeyeceklerini ilan etti.
İnsan odaklı politikalar yerine yol ve inşaat ile övünen ve yine bu projelerle halkın oylarını çalmaya kalkan adaylara karşı uyarı yapan SGBP, "Alınteri ile geçinen işçilerimizi oylarını kullanmaya giderken vicdanlarıyla başbaşa bırakıyoruz ancak adaylar arasında seçim yaparken, kendileri ve çocuklarının geleceğini de oyladıklarını hatırlatıyoruz” dedi.
SGBP’den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
"Tüm işçilerimize ve emekçilerimize sandığa sadece adaylar arasında seçim yapmak için gitmediklerini hatırlatmak isteriz.
Bu seçim, emeğiyle geçinenler ile işçilerin emeğinden geçinenler arasında bir seçimdir.
Bu seçim emeğiyle asgari ücret ve yoksulluk seviyesinde geçim sağlamak isteyenler ile onların emeğini sömürmek isteyenler arasında bir seçimdir.
Bu seçim çocukları ve babaları iş cinayetine kurban gidenler ile çocuklarıyla rüşvet paralarını saklamaya çalışan babalar arasında bir seçimdir.
Bu seçim bir lokma ekmek için onuruyla çalışanlar ile üç kuruş rüşvet için uğursuzların önüne yatmaya kalkanlar arasında bir seçimdir.
Bu seçim yolsuzluklarını örtmek için yollara düşenler ile işe gitmek için yollarda can veren emekçiler arasında bir seçimdir.
Ey emeğiyle geçinen işçilerimiz, şimdi bir oyunla her şeyi değiştirmek mümkündür.
Belediyeleri taşeron bataklığına çevirenlere,
Kıdem tazminatına göz dikene,
Esnek çalışmayı meşrulaştırmaya çalışana,
Kadınlara eşit iş ve eşit ücret yerine  ölüm dışında seçenek tanımayanlara,
Asgari ücretle çalışan kent yoksullarını şehir dışına sürenlere,
Geniş kitlelerin refahı yerine birkaç müteahhidi ihya edenlere,
Düşünme, ifade etme, örgütlenme ve sendikalaşma düşmanlarına,
Basını, emniyeti, adaleti, eğitimi, sendikaları yandaş haline getirenlere,
 
OY VERME!
Oyunu emek, alınteri, demokrasi ve özgürlüklerin kıymetini bilenlerden yana kullan!”
 
Sendikal Güç Birliği Platformu
Son 10 Sendikal Hareketten Haberler