'KIDEM TAZMİNATI ÇALIŞTAYI' GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

 
CHP Emek Büroları tarafından organize edilen "Kıdem Tazminatı Çalıştayı” 5 Haziran 2017 tarihinde TBB Litai Otel’de gerçekleştirildi.
 
TÜRK-İŞ, DİSK ve HAK-İŞ Konfederasyonları ve bağlı sendikaların Genel Başkanları, Sendika Uzmanları ve temsilcilerinin katıldığı Çalıştay’a birlik mesajları damgasını vurdu.
 
Konfederasyonumuz Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay, burada gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye’de sendikal örgütlülüğün geldiği noktaya değinerek sorunun asıl kaynağına dikkat çekti. 
Atalay: "kıdem tazminatının bu mevcut yapısı bir arpa boyu geriye giderse bizler bu koltukta oturamayız” diyerek mevcut sisteme ilişkin problemlerin de ancak birlikte çözülebileceğini vurguladı. 
 
DİSK adına katılımcılara seslenen Genel Başkan Kani Beko, DİSK olarak mevcut yasanın devam etmesinden yana olduklarını ancak kıdem tazminatı alamayan işçilerle ilgili mevcut yasada düzenlemeler yapılabileceğini dile getirdi. 
 
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise kıdem tazminatında mevcut sistemin aksayan yönlerini ifade ederek "bizim oturup bir model üzerinde çalışmamız gerekiyor. Biz bu çözümü tartışmaya hazırız. Ancak bize bugüne kadar bir taslak gelmedi” dedi ve bu süreçte sosyal diyalog mekanizmasının işletilmediğini vurguladı.
 
"Birlikte Mücadele” vurgusu ile son bulan Çalıştay’da Sendikamızı Genel Başkan Savaş Nigar ve Sendika Uzmanlarımız temsil etti.

'KIDEM TAZMİNATI ÇALIŞTAYI' GERÇEKLEŞTİRİLDİ... Görselleri
Son 10 Sendikal Hareketten Haberler