30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

 
Bugün büyük zaferin 92. yıl dönümü…
92 yıl önce bugün emperyalizme karşı verilen kurtuluş mücadelesi zafere ulaştı…
92 yıl önce bugün bir millet yeniden doğup, özgürlük ve bağımsızlık tohumlarını ekti…
92 yıl önce bugün işgal güçlerinden arındırılmış bağımsız ve hür bir devletin temelleri atıldı…
 
Ne yazık ki 92 yıl sonrasında bugün, bizler yine aynı güçlerle karşı karşıyayız. Bugün gelinen noktada, zaferi bize kazandıran değerler yok edilmeye çalışılıyor, bulunduğumuz coğrafyada sömürü ve baskı kol geziyor. 
 
Ne acıdır ki bugün çıkar kavgaları yaşam hakkının önüne geçmiş durumda. Sırf birileri zengin olsun diye çocuklarımızı savaş meydanlarında kaybediyoruz. Yine aynı hırs işçilerimizi insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarında öldürüyor. Öyle bir hırs ki bu, yeşili, maviyi elimizden alıyor; bizi havasız, susuz, ağaçsız bırakıyor. Daha da olmuyor doğaya ve insana yaşam hakkı isteyen gençlerimizi koparıyor hayattan. Ve tüm bunlar bayramları bayrama yaraşır bir şekilde kutlayacağımız coşkuyu alıyor bizden…
 
Bayramları bayram gibi kutlamak istiyorsak eğer, her türlü baskı ve sömürüye karşı mücadelenin içinde yer almalı, yaşanabilir bir dünya için yeni zaferlerin birer parçası olmalıyız.
Emeğin ve alınterinin temsilcisi olarak bizler, sömürüye karşı birleşe birleşe kazanacaklarını haykıranlarla onurlu bir gelecek için zafer yolunda beraber yürüyeceğiz.  
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor, bize bu zaferi kazandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla ve rahmetle anıyoruz.

Basın-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu
Son 10 Basın Açıklamaları