18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci Yıldönümü Kutlu Olsun

98 yıl önce bugün, bağımsızlık uğruna "Çanakkale Geçilmez” denilerek, milletimizin inancı ve kararlılığıyla dünya tarihine geçen büyük bir zafer kazanıldı.

Çanakkale’de evlatlarımız özgürlüğümüz, bağımsızlığımız ve vatanımız için şehit oldular. Milletimiz için vatanın ve bağımsızlığın vazgeçilemez olduğu Çanakkale Deniz Zaferi ile tüm dünyaya gösterilmiş oldu.

Çanakkale’de elde edilen zafer ile oluşan ruh; Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve cumhuriyet devrimlerinin gerçekleştirilmesinde en büyük etken oldu.

Bugün yine milletimiz, emperyalist planlar çerçevesinde Ortadoğu’da yaşanan çatışmaların içerisine dahil edilmek, yıllarca kardeşçe yaşadığımız halklarla karşı karşıya getirilmek istenmektedir. Bu vatanı korumak için nice şehitler vermiş olan milletimiz bu oyuna gelmeyecektir.

Basın-İş Sendikası olarak 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yıldönümünü kutluyor, vatanımızda özgürce yaşamamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm Çanakkale Şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Basın-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Adına

Yakup AKKAYA / Genel Başkan

 

Son 10 Basın Açıklamaları