Tüm Üyelerimizin Bayramı Kutlu Olsun

Hayat, bugünlerde Sen, ne yıpratıcı, ne zor bir şeysin böyle. Hayal kırıklıklarıyla, kavgayla, baskıyla, şiddetle, adaletsizliklerle, eşitsizliklerle, kinle, öfkeyle ve gözyaşlarıyla dolusun. Adeta, tahammül edilir şey değilsin!

 

Ama sevmek ve sevilmek olmasa. Sevdiklerimiz ve sevenlerimiz olmasa. Etimizde, kemiğimizde, sinirlerimizde ve kanımızda gezinen o mücadele iradesi olmasa. Sevdiklerimiz, çocuklarımız, ailemiz için daha güzel bir yaşam uğruna verdiğimiz o mücadele inadı ve emek olmasa katlanır şey değilsin.

 

Sonunu bilmeden, başarı ve başarısızlığa takılmadan, emeğimizin ve alın terimizin karşılığı için, adalet için, yeri geldiğinde bir ağaç için emeğin, doğanın, güzel günlerin kavgasında, mücadelemizde omuz verdiklerimiz, bize omuz verenler olmasa hiç çekilmezsin.

 

Tüm tehditlere, gülerek, okuyarak, şarkı söyleyerek, davullar çalarak, durarak boyun eğmeyen o çocuklar olmasa,

 

Tüm tehditlere, gülerek, okuyarak, şarkı söyleyerek, davullar çalarak, durarak boyun eğmeyen o işçiler olmasa,

 

Kişisel menfaatiyle, doğrunun, dürüstlüğün, vicdanının sesi arasında kaldığında, doğrudan, dürüstlükten ve insanlık vicdanından yana karar verenler olmasa,

 

Adını sanını, dinini irfanını, milliyetini ülkesini bilmeden sevgiyle bakana sevgiyle bakmanın coşkusu olmasa,

Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine yaşamayı dileyen, yazan, okuyan, oynayan o şairler, yazarlar, oyuncular olmasa,

 

Göçüp gidenlerin bize bıraktıkları sözleri, yazıları, anıları olmasa,

 

Bayramlarda olduğu gibi, elimizdekini, avucumuzdakini sevdiklerimizle paylaşmak, kucaklaşmak mutluluk vermese, sevdiklerimizi görme umudu bize güç ve neşe vermese,

Hayat Sen belki karanlık yüzünle katlanılır şey değilsin gerçekten ama işte bizi cezbeden, ayakta tutan bu aydınlık yüzündür.

 

Tüm üyelerimizin, grevimizde, toplu pazarlık ve örgütlenme mücadelemizde bize omuz veren tüm dostlarımızın Bayramını kutlarız.

Basın-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Adına

Yakup Akkaya Genel Başkan

Son 10 Basın Açıklamaları