Reyhanlı Saldırısını Lanetliyoruz

Basın-İş Sendikası olarak Reyhanlı’da gerçekleştirilen hain terör saldırısını lanetliyoruz. Türkiye bugün, Atlantik ötesinden Ortadoğu’ya getirilen kaos ortamına çekilmek, Suriye ile savaşa sürüklenmek istenmektedir. Halkımız bunun farkındadır. Ülkemiz adına çok kritik bir noktaya gelmiş bulunmaktayız.

Her şeyden önce yapılması gereken; emperyalist politikaların terk edilmesidir. Bununla birlikte komşularımız ile dostluk ilişkileri güçlendirilmeli, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Yurtta Sulh, Dünyada Sulh” anlayışı çerçevesinde hareket edilmelidir.

 Diğer taraftan, basına uygulanan yayın yasağı; iletişim çağı olarak adlandırılan bu yüzyılda anlaşılır bir durum değildir. Demokratik toplumların en önemli özelliği olan haber alma özgürlüğü kısıtlanmakta, bölgede yaşananların üstü kapatılmaya çalışılmaktadır. Bu yayın yasağı süreci; basın tarihimize, sansür ve baskı dönemi olarak geçecektir.

 Basın-İş Sendikası olarak Hatay Reyhanlı’daki saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; ailelerine, Reyhanlılara ve halkımıza başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Basın-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Adına

Yakup AKKAYA / Genel Başkan

Son 10 Basın Açıklamaları