Mayr Melnhof TIRE'de Görüşmeler Yeniden Başladı

Mayr Melnhof Graphia işyerinde toplu sözleşme yolunda önemli bir adım atıldı ve 14 Nisan itibariyle görüşmeler yeniden başladı. Görüşmeye, Sendikamız tarafında, Genel Başkanımız Yakup Akkaya, Genel Sekreterimiz Savaş Nigar, Şube Başkanımız Murat Berk, İşyeri Sendika Temsilcilerimiz Fatih Çıvgın, Emine Kocaman ve Osman Engin, Avukatımız Murat Akı ve uzmanımız Fatih Aydemir katıldı.
 
İşveren tarafında, Genel Müdür Necmi Mindek, IK Müdürü Bürra Pekak, Genel Müdür Yardımcısı Çiçek Kopraman, İşveren Avukatları Selim Güven ve Canan Uzal katıldılar.
İdari Maddeler üzerinden devam eden görüşmelerde kimi maddeler üzerinde anlaşma sağlanırken kimi maddeler üzerinde de taraflar görüşlerini beyan ettiler. Bir sonraki görüşmenin 6 Mayıs'ta yapılmasına karar verildi.
 
 Hatırlanacağı üzere, 2014 yılı başından beri işçi- işveren ilişkileri yaşanan uyuşmazlık ve sıkıntılar nedeniyle krize girmiş ve üyelerimiz bir dizi eylem ortaya koymuştu.
 
21 Mart 2014 tarihinde yapılan toplantıda taraflar tespit ettikleri uyuşmazlık konularını masaya yatırdı ve bir yol haritası çıkardı.
Akabinde Sendikamızın toplu pazarlık yetkisi ile ilgili süren davanın, 26 Mart tarihli duruşmasında sendikamız lehine tespit yapan bilirkişi raporuna işverenin itiraz etmemesi ve ardından da yine sendikamız lehine verilen kararı Yargıtay'a taşımaması sonucunda sendika işveren ilişkileri normale girdi. Üyelerimiz eylem ve etkinliklerine son verdi.
 
14 Nisan'da tekrar başlayan görüşmelerin her ki tarafa da hayırlı olmasını diliyor, ilişkilerin normale dönmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
 
 
Son 10 Sendikamızdan Haberler