Mayr Melnhof Graphia'da Toplu Sözleşme Mutluluğu


Mayr Melnhof Graphia’da 1,5 yıldır devam eden örgütlenme mücadelesi sonucunda Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.
 
Kasım 2012’de başlayan ve yaklaşık 1,5 yıldır devam eden örgütlenme süreci, sendikamızla işveren yetkilileri arasında yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmayla sonuçlanarak, 19.08.2014 tarihinde Mayr Melnhof Graphia’da Toplu İş Sözleşmesi  imzalandı. 
 
Toplu İş Sözleşmesinin imzalanması için, Mayr Melnhof Graphia işyerinde 19 Ağustos 2014 tarihinde saat 15.00’de işveren adına Genel Müdürler Necmi Mindek ve Metin Kaya, Genel Müdür Yardımcısı Çiçek Kopraman, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Bürra Pekak, Avukatlar Selim Güven, Selçuk Argun ve Aydın Buğra İlter; Sendikamız adına Genel Başkanımız Yakup Akkaya, Genel Sekreterimiz Savaş Nigar, Genel Başkan Danışmanımız Yılmaz Yurteri, Sendika Uzmanımız Fatih Aydemir ve İşyeri Sendika Temsilcilerimiz Osman Engin ve Emine Kocaman’ın hazır bulunduğu bir tören düzenlendi.
 
İmza töreninde, Mayr Melnhof Graphia Genel Müdürleri Necmi Mindek ve Metin Kaya ile Sendikamız Genel Başkanı Yakup Akkaya duygularını ifade ederek, sürecin ve Toplu İş Sözleşmesinin her iki tarafa da hayırlı olmasını dilediler.
 
İmzalanan 3 yıllık toplu sözleşme ile 200'ü aşkın Mayr Melnhof Graphia işçisi ikramiye ve sosyal yardımlara kavuştu; ücret, ücrete bağlı ödeme, izin,  mesai oranları, sosyal haklar ve daha pek çok konuda  önemli iyileştirmeler sağlandı.  
 
Bu sözleşmede emeği geçen başta Mayr Melnhof Graphia’da çalışan üyelerimiz ve temsilciler olmak üzere sendika uzman ve yöneticilerine, örgütlenme mücadelesinde sınıfsal dayanışmalarını ve desteklerini esirgemeyen başta uluslararası üst örgütümüz UNI yetkililerine ve kardeş sendikalarımıza teşekkür ederiz.
 
Basın-İş Sendikası 
Merkez Yönetim Kurulu
Mayr Melnhof Graphia'da Toplu Sözleşme Mutluluğu Görselleri
Son 10 TİS Haberleri