İZMİR ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

 
Basın-İş Sendikası İzmir Şubesi Olağan Genel Kurulu, 17 Mart 2019 tarihinde Anemon Çiğli Oteli Balo Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kongrenin açılış konuşmasında katılımcılara seslenen Sendikamız Genel Başkanı Savaş Nigar, geride bırakılan döneme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak: "Geçtiğimiz 4 yıl biz emekçiler adına çeşitli kayıplar, zorluklar ve dayatmalarla geçti. Ülkemiz ve dünya emekçileri kazanmaktan çok kaybetmemek için çaba harcadılar” dedi. 

Zor zamanların ancak dayanışma ve mücadele ile atlatılacağını vurgulayan Nigar: "Biz emekçilere düşen görev; temel hak ve özgürlüklerimiz, hukuk, adalet, demokrasi için mücadele ve dayanışmayı güçlendirmektir. Birimizin iyi olması hiçbir şey ifade etmez, mücadelemiz hepimizin iyiliği için olmalı!” dedi.

Genel Başkanın ardından söz alan İzmir Şube Başkanı İlhan Karabağ, yaşam için örgütlü mücadelenin şart olduğunu belirterek, karamsar tabloların birlik olmanın yarattığı umut ile aşıldığını hatırlattı. İzmir Şube olarak gerçekleştirilen çalışmaların da bu umuttan beslendiğini dile getiren Karabağ: "İşçiyi ancak işçi kurtarır. Bir ülkede iyi, adil, insanca yaşama koşullarını ancak ve ancak işçi ve sendikal mücadele sağlayabilir” dedi.

İzmir Şube Olağan Genel Kurulumuzda, Sendikamız Genel Merkez ve Şube Yöneticilerinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Türk-İş 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım, kardeş sendikalarımızdan Türk Metal Sendikası İzmir Şube Başkanı Mürsel Öcal, Tez-Koop-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Sebahattin Şen, Sağlık-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Adem Sarıçoban, Tekgıda-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Ömer Atabey ve Şube Yöneticileri bizleri yalnız bırakmadı. 

Genel Kurul’da yanımızda olan konuklarımız da duygularını katılımcılarla paylaştı. İlk olarak söz alan Misket Dikmen, basın sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunları açıklayarak, basın özgürlüğü vurgusu yaptı. Dikmen, karanlık süreçlerin ancak ve ancak birlik ve dayanışma içinde mücadele ederek atlatılabileceğini ifade etti. Misket Dikmen’in ardından konuşmasını gerçekleştiren Atila Sertel, emeğin ve emekçilerin sorunları üzerinden ülke değerlendirmesinde bulunarak, hak ve özgürlüklere sahip çıkılması yönünde herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti. Son olarak katılımcılara seslenen Süleyman Yıldırım ise konuşmasında; işçilerin birliği ve dayanışmasının, geleceğin inşasındaki önemli rolüne dikkat çekti.

Genel Kurul sonucunda; İlhan Karabağ Şube Başkanlığına yeniden seçilirken, Şube Sekreterliğine Osman Engin, Şube Mali Sekreterliğine Adil Mengen, Şube Eğitim Sekreterliğine Özgür Taşkıran, Şube Örgütlenme Sekreterliğine ise Süleyman Güloğlu seçildiler. 

İzmir Şube Genel Kurulumuzun, Basın-İş Sendikası başta olmak üzere tüm emekçilere hayırlı olmasını temenni ediyor; yeni dönem yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

MÜCADELE VARSA UMUT DA VARDIR!
İZMİR ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ... Görselleri
Son 10 Şube Haberleri