İSTANBUL ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Basın-İş Sendikası İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu, 7 Nisan 2019 tarihinde The Grand Mira Hotel Kınalıada Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını da yaptığı Kongrenin açılış konuşmasında katılımcılara seslenen Sendikamız Genel Başkanı Savaş Nigar, çalışma hayatındaki gelişmeler üzerinden sendikal harekete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında özgürlük ve demokrasi vurgusu yapan Nigar: "Biz emekçilerin haklarını garantileyen, yaşam standartlarını yükselten, tek bir düzen var; o da sosyal hukuk devletidir, demokrasidir. Bunun için de hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

Mücadelede sendikalı işçilerin sorumlulukları olduğunu belirten Nigar: "Bizler, bu hakları canları pahasına kazanıp bizlere emanet eden emekçilere ve bugün haklarını kullanamadan çalışan tüm emekçi arkadaşlarımıza karşı sorumluyuz! Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım. Her zaman "biz” olmanın gücüyle hareket edelim. İçimiz sadece kendimize titremesin, mücadelemiz her bir arkadaşımız için olsun” dedi.

Genel Başkanın ardından söz alan İstanbul Şube Başkanı Levent Dinçer, 2015-2019 değerlendirmesi yaptığı konuşmasında sendikal mücadele, işyerlerinde yaşanan sorunlar, çalışma hayatındaki ekonomik ve sosyal gelişmeler, birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemi, şube çalışmaları ve benzeri konular üzerine görüş ve önerilerini dile getirdi ve Genel Kurula başarılar diledi.

İstanbul Şube Olağan Genel Kurulumuzda, Sendikamız Genel Merkez ve Şube Yöneticileri, Sendikamız Avukatları ve Temsilcilerimizin yanı sıra Önceki Dönem Genel Başkanlarımızdan, 26. Dönem İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, kardeş sendikalarımızdan Tez-Koop-İş Sendikası İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Karakurt bizleri yalnız bırakmadı.

Konuklarımızdan Yakup Akkaya duygularını katılımcılarla paylaştı. Akkaya, örgütlü mücadelenin önemine dikkat çekerek, bugün karşı karşıya kalınan sorunların ancak sendika çatısı altında birlik ve dayanışma içinde aşılabileceğini ifade etti.

Diğer yandan Gündeme ilişkin söz isteyen Sendikamız Genel Sekreteri Ahmet Özbakır ve Darphane işyerinden delegemiz Ali Şimşek şube çalışmaları ve gelecek dönem adaylıkları ile ilgili birer konuşma yaptılar.

Genel Kurul sonucunda; Ahmet Özbakır Şube Başkanlığına seçilirken, Şube Sekreterliğine Erdi Kalender, Şube Mali Sekreterliğine İsmet Canlı, Şube Eğitim Sekreterliğine Mutlu Güney, Şube Örgütlenme Sekreterliğine ise Olgun Yıldız seçildiler.

İstanbul Şube Genel Kurulumuzun, Basın-İş Sendikası başta olmak üzere tüm emekçilere hayırlı olmasını temenni ediyor; yeni dönem yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

MÜCADELE VARSA UMUT DA VARDIR!
İSTANBUL ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ... Görselleri
Son 10 Şube Haberleri