Hayallerinizin Gerçekleşeceği Yeni Bir Yıl Diliyoruz

2013 yılını geride bırakıyoruz. 2013 yılı zor ve mücadelelerle dolu bir yıl oldu. Keşke yaşanmasaydı dediğimiz günler oldu. 
Adaletsizliğin, yolsuzluğun, yoksulluğun, işten atmaların, iş cinayetlerinin, polis şiddetinin ve anti-demokratik uygulamaların artarak sürdüğü bir yıldı 2013.Emekçilerin kazanımlarının ellerinden alınmaya, ucuz emek gücünün yaratılmaya, haklı ve meşru grevlerin itibarsızlaştırılmaya, yandaş sendika organizasyonları ile işçilerin bölünmeye çalışıldığı bir yıldı 2013.
 

Öte yandan 2013 yılında; daha iyi bir Türkiye için umutların yeniden yeşerdiği günler oldu. Doğal kaynaklarımıza, yeşil alanlarımıza, sanatımıza, eğitim ile sağlık haklarımıza ve özgürlüklerimize yapılan saldırılar karşısında mücadelenin yükseldiği, bedellerin ödendiği bir yıl oldu 2013.

2014 yılının adaletsizliklerin yaşanmadığı, emeğe saldırıların bittiği bir yıl olmasını diliyoruz. Aslında 2013 yılında barışın, huzurun adaletin ve güzel yarınların tohumları atıldı. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda bizlere düşen bu tohumlardan çıkacak olan mücadele filizlerini büyütmek olacak. Ve gün gelecek halkların kardeş, işçilerin birlik olduğunu; ülkemizde yeniden huzurun, refahın, mutluluğun ve özgürlüklerin hakim olduğunu göreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Basın-İş Sendikası olarak yeni yılınızı kutluyor; 2014 yılının umutlarınızın yeşereceği, hayallerinizin gerçekleşeceği bir yıl olmasını diliyoruz.

Yakup Akkaya / Genel Başkan

Son 10 Basın Açıklamaları