Darphane'de Greve Çıkıyoruz

Ülkemizin en eski kuruluşlarından biri olan; altın, bozuk para, pasaport, nüfus cüzdanı vb. kıymetli evrakların basıldığı; Hazine Müsteşarlığı’na bağlı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde 8 Temmuz 2013 günü greve çıkılacaktır.

Darphane’de ve Damga Matbaası’nda çalışan, Sendikamız üyesi işçiler oldukça zor koşullar altında çalışmaktadırlar. Son yıllarda iş sağlığı ve güvenliğine uygun önlemlerin alınmamasına bağlı olarak meslek hastalıklarında artışlar gözlenmektedir. Bunun yanı sıra uzun yıllardır bu işletmede çalışan üyelerimiz, son dönemlerde uygulanmaya başlanan gereksiz ve aşırı güvenlik önlemlerine maruz bırakılmakta, esas işlerinden başka işlerde çalıştırılmakta; bu uygulamaların da ceza mahiyetinde yapıldığı görülmektedir. Üyelerimizin, yaptıkların işin sorumluluğuna bağlı olarak aldıkları ücretler de oldukça düşük kalmaktadır.

Sendikamız, tüm bu sorunların toplu sözleşme masasında çözülememesi üzerine greve çıkma kararı almıştır. 8 Temmuz 2013 Pazartesi günü saat 14.00’de, Beşiktaş/Yıldız/İstanbul adresinde bulunan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Binası önünde, Sendikamız bir basın açıklaması yapacak ve ardından üyelerimiz greve çıkacaktır.

Tüm basın mensuplarını basın açıklamamıza davet ediyor, saygılar sunuyoruz.

BASIN-İŞ SENDİKASI BASIN BÜROSU

Program

Yer :Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Binası Beşiktaş/Yıldız/İstanbul

Tarih : 8 Temmuz 2013, Pazartesi

Saat : 14.00

 

Son 10 Basın Açıklamaları