Darphane'de Grev Kırıcılığına Devam Ediliyor

Darphane bünyesinde bunlunan Damga Matbaası’na bu sabah (5 Eylül 2013) saatlerinde yarı mamul ürünleri çıkarmak için boş kamyonlar giriş yaptı. 60 gündür başarı ile devam eden Darphane grevini kırmak için yapılan bu girişime; giriş kapısında bekleyen işçiler engel olmaya çalıştılar.

 

Bugün grev kırıcılığı kapsamında, yarı mamül durumunda olan sigara ve içki bandrollerinin bu kamyonlarla dışarı çıkarılması bekleniyor. Bu girişim karşısında Darphane ve Damga Matbaası işçileri ile Basın-İş Sendikası üyeleri ve diğer sendikaların temsicileri İstanbul Cevizli’de bulunan Damga Matbaası önünde nöbet tutuyor.

 

Darphane grevini kırmak için her gün yeni bir girişimde bulunuluyor. Ancak hiç kimse Darphane grevini kırmayı başaramayacaktır. Darphane işçisi haklı taleplerini almaya kararlıdır. Darphane Grevi Emek ve Ekmek mücadelesidir. Darphane işçisi çoluk çocuğunun rızkı için, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları için, Onuru için 60 gündür grevdedir.

 

Herkesi Darphane ve Damga Matbaası işçisinin ekmek ve onur mücadelesine destek olmaya çağırıyoruz. DARPHANE İŞÇİSİ HAKLIDIR VE KAZANAN DARPHANE İŞÇİSİ OLACAKTIR!

 

BASIN-İŞ SENDİKASI BASIN BÜROSU

Son 10 Basın Açıklamaları