Bayram ve Dayanışma

Sevdiklerimizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla buluşmanın, kucaklaşmanın hazzıyla, bugünden itibaren tüm yurdu yeni bir bayram sevinci saracak.

Darphane ve Damga grev yerinde, işyerlerinde makine başında, evlerde, sokaklarda, dayanışmanın, birliğin mutluluğunu paylaşacağız.

Hayatın tüm olumsuzluklarına rağmen, bize hayatı zehir etmeye çalışanlara inat. Ve çocuklarımızı, eşimizi dostumuzu kucaklarken aklımız, Darphane ve Damga Matbaasında insan onuruna yakışır çalışma koşulları ve ücret için, emeğe saygı için bir aydır grevde olan arkadaşlarımızın yanında. Mücadeleden kaçmayanların yanında.

Yaratılan korku duvarlarını yıkarak, tehditlere boyun eğmeyerek, sadece ve sadece baskıya, hukuksuzluğa, haklarının hiçe sayılmasına, sömürüye, emeğin ve alınterinin hiçe sayılmasına dur diyen arkadaşlarımızın yanında.

Onlar 1 aylık grev süresince, özsaygılarına, birlik ve dayanışmalarına saldırıp kuru bir ağaç gibi kalmaları için yalanla-karalamayla, türlü yıldırma politikalarıyla kendilerine ve sendikalarına saldıranlara karşı işçilerin birliğine ve dayanışmasına duydukları güvenle boyun eğmeyeceklerini gösterdiler.

Çünkü hayatın kaynağı, görmesek de, bilmesek de, adını anmasak da mücadeledir. Mücadele durduğunda HAYAT KURUR.

Çünkü hayat, yeryüzünü saran kollarıyla kolektiftir. O kollar arasında birliği, dayanışmayı sevgiyi vareden güven olmadığında, birlik olmadığında, dayanışma durduğunda, HAYAT KURUR. Tıpkı kanserli hücrelerin bir bedeni yiyip bitirmesi gibi.

Biz, Basın-İş sendikasının tüm üyeleri ve dostlarımız, bu Bayram, her kucaklaşmada, her mutlulukta, Darphane ve Damga Matbaasından arkadaşlarımızı, onların nezdinde mücadele veren tüm emekçileri de kucaklayacağız.

Basın-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Son 10 Basın Açıklamaları