ASAŞ AMBALAJ'DA İLK SÖZLEŞME MUTLULUĞU...

ASAŞ AMBALAJ ARTIK SENDİKALI VE YASAL TOPLU SÖZLEŞME KORUMASINDA!
 
18 Mart 2015 tarihinde ilk üyelikler ile başlayan 1 yıllık sendikalaşma sürecinin ardından Asaş Ambalaj işyerinde 11 Nisan 2016 günü 1. Dönem Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Hiçbir arkadaşımızın burnu kanamadan kazanımla sonuçlanan bu süreç nedeniyle mutlu ve gururluyuz.
 
Asaş Ambalaj Genel Müdürü Tayfun Terzioğlu ve Genel Başkanımız Savaş Nigar'ın hazır bulunduğu imza törenine, Sendikamız Yönetim Kurulu, Basın-İş ve Asaş temsilcileri ile işyeri sendika temsilcilerimiz katıldı.
 
Asaş Ambalaj Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen  imza töreninde; Genel Müdür Tayfun Terzioğlu ve Genel Başkanımız Savaş Nigar duygularını ifade ederek, sendikalı bir çalışma yaşamının her iki taraf için de hayırlı olmasını dilediler. Genel Başkanımız konuşmasında Asaş'da yapıcı sosyal diyalog ortamının oluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek: "Şimdi birlikte çalışma zamanı. Verimliliği arttıracağız, iş sağlığı ve güvenliği ile çalışma ve kalite standartlarını geliştireceğiz ve böylece daha iyi bir geleceği birlikte inşa edeceğiz" dedi. Basın-İş Sendikası’nın gerçekten adil ve güvenceli bir çalışma yaşamı için örgütlü mücadeleye devam edeceğini vurgulayan Savaş Nigar, sendikalaşma sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Bu sözleşmede emeği geçen başta Asaş Ambalaj’da çalışan üyelerimiz ve temsilciler olmak üzere sendika uzman ve yöneticilerine, örgütlenme mücadelesinde dayanışmalarını ve desteklerini esirgemeyen başta uluslararası üst örgütümüz UNI yetkililerine ve Asaş İşverenine teşekkür ederiz.

 
Avusturya menşeili Constantia Flexibles dünya genelinde 23 ülkede 54 fabrikada 10.000'i aşkın çalışanı ile sektörün önde gelen çok uluslu şirketlerindendir. 1978'de kurulan ve 2011 yılında Constantia ailesine katılan Asaş; ülkemizin en büyük ambalaj firmaları arasında yer almaktadır.
ASAŞ AMBALAJ'DA İLK SÖZLEŞME MUTLULUĞU... Görselleri
Son 10 TİS Haberleri