ANKARA ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…


Basın-İş Sendikası Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu, 3 Mart 2019 tarihinde Türk-İş Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Savaş Nigar, divan başkanlığını da yürüttüğü kongrede katılımcılara seslendi. Konuşmasında geride kalan dört yılın değerlendirmesini yapan Nigar, "Geriye dönüp baktığımızda; sendikal hak ve özgürlüklerine kavuşmak için işlerinden olan emekçiler, sendikal örgütlenme uğruna özgürlüğünden olan sendikacılar, sanatları ellerinden alınan sanatçılar, kapılarından mücadele çadırları eksik olmayan işyerleri ve türlü türlü direniş hikâyelerine tanık olduk” dedi.

Nigar, içerisinde bulunulan süreci atlatmanın yolunun birlik, mücadele ve kararlılıktan geçtiğini vurgulayarak, örgütlü toplumun önemine dikkat çekti.

Genel Başkanın ardından söz alan Ankara Şube Başkanı Habib Ömer Çaylı, emek mücadelesinde dayanışmanın rolüne vurgu yaparak; "Biz zamanında mücadelemizi verdik aldık. Bu düzenin devam ettirilmesi bize bağlı. Ne olursa olsun bu salondaki tüm temsilcilerime sesleniyorum, işyerindeki birliğinize sakın ha zarar gelmesin. Öncelikle tabandaki birliğimizi korumak zorundayız ne pahasına olursa olsun” dedi.

Ankara Şube Olağan Genel Kurulumuzda, Sendikamız Genel Merkez ve Şube Yöneticilerinin yanı sıra kardeş sendikalarımızdan Petrol-İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Ali Haluk Koşar ile Türkiye Haber-İş Sendikası Ankara Şube Yöneticileri Serkan Bozoğlu ve Ferhat Şimşek bizleri yalnız bırakmadı. 

Genel Kurul sonucunda; Habib Ömer Çaylı Şube Başkanlığına yeniden seçilirken, Şube Sekreterliğine Mustafa Çınar, Şube Mali Sekreterliğine Burak Baydede, Şube Eğitim Sekreterliğine Lütfi Sungur, Şube Örgütlenme Sekreterliğine ise Suat Kara seçildiler. 

Ankara Şube Genel Kurulumuzun, Basın-İş Sendikası başta olmak üzere tüm emekçilere hayırlı olmasını temenni ediyor; yeni dönem yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

MÜCADELE VARSA UMUT DA VARDIR!
ANKARA ŞUBE OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ… Görselleri
Son 10 Şube Haberleri