Amcor Tobacco'da Toplu Sözleşme Mutluluğu

Amcor Tobacco’da 2.5 yıldır süren örgütlenme mücadelesi sonucunda Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.
 
2012 yılında başlayan ve yaklaşık 2,5 yıldır süren örgütlenme süreci, sendikamızla işveren yetkilileri arasında yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmayla sonuçlandı ve Amcor Tobacco’da Toplu İş Sözleşmesi 11.07.2014 tarihinde imzalandı. 
Toplu İş Sözleşmesinin imzalanması için Amcor Tobacco işyerinde 11 Temmuz 2014 tarihinde saat 16.00’da üyelerimiz, işveren temsilcileri ve Sendikamız adına Genel Başkanımız Yakup Akkaya, Genel Sekreterimiz Savaş Nigar, İzmir Şube Başkanımız Murat Berk’in hazır bulunduğu bir tören düzenlendi. 
 
İmza töreninde Amcor Tobacco Genel Müdürü Fuat Polat ile Sendikamız Genel Başkanı Yakup Akkaya üyelere hitap ettiler. Genel Başkanımız yaptığı konuşmasında 2,5 yıldır sürdürülen örgütlenme mücadelesinde emeği geçen üyelerimize teşekkür ettiğini belirterek toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının örgütlenme mücadelesinde sadece bir adım olduğunu asıl önemli olanın imzalanmış toplu iş sözleşmesinin hayata geçirilmesi olduğunu vurguladı. Endüstriyel ilişkiler açısından örgütlü mücadelenin çalışma barışının sağlanmasında en etkili yöntem olduğunu belirten Akkaya, toplu iş sözleşmesinin hem işçilerin refah düzeyinin arttırılması ve çalışma koşullarının düzenlenmesi, hem de işyerinin sürekliliğinin sağlanması açısından önemli olduğunu vurguladı. 
 
İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile üyelerimiz hem idari hem de sosyal haklarında önemli kazanımlar elde ettiler. 
Bu sözleşmede emeği geçen başta Amcor Tobacco’da çalışan üyelerimiz ve temsilciler olmak üzere sendika uzman ve yöneticilerine, örgütlenme mücadelesinde sınıfsal dayanışmalarını ve desteklerini esirgemeyen başta uluslararası üst örgütümüz UNI yetkililerine ve kardeş sendikalarımıza teşekkür ederiz.
 
Basın-İş Sendikası 
Merkez Yönetim Kurulu

Amcor Tobacco'da Toplu Sözleşme Mutluluğu Görselleri
Son 10 TİS Haberleri