Amcor Tobacco İzmir Toplu Sözleşme Sürecinde Mutlu Son!


Yaklaşık 5 aydır devam eden II. Dönem Toplu Sözleşme müzakereleri, 3 Ocak 2017 tarihinde atılan imzalarla tamamlandı.

İşyeri Komitesi ve Temsilcilerimiz ile doğrudan işçilerimizin talepleri dikkate alınarak oluşturulan taslak üzerinden devam ettirdiğimiz görüşmelerde, tüm taleplerimizde ilerleme sağlandı. Ekonomik ve sosyal haklarda ilerleme sağlandı.

Henüz ikinci dönem toplu pazarlık sürecinde olunmasına karşın önemli ek kazanımlarla bitti.
Vergi adaletsizliğinin önüne geçmek ve yıl boyunca eriyen ücretlerimizde net ücretimizin korunması için önerdiğimiz vergi katkısı kabul edildi. Buna göre %15-%20 vergi dilimleri arasındaki vergi farkı yıl sonunda toplanarak işçilere ödenecek.

Ayrıca birinci dönem çıplak ücret artışı %22 olarak gerçekleşirken, ücret adaletinin sağlanması yönünde bir önceki dönem kabul edilen ücret skalası daha da geliştirildi. Sosyal yardımlar aynı oranda artırıldı. Mevcut ikramiye gün sayısına 20 gün daha eklendi. Ek sosyal yardımlar alındı. İzinler artırıldı. Kontrol muayenelerinin check-up düzeyinde kapsamlı yapılması kararlaştırıldı. Üyelerimizin eğitim görmesi halinde kendilerine de eğitim yardımı verilmesi sağlandı. İşyeri kurullarındaki işçi temsilcilerinin daha aktif olması yönünde idari maddeler eklendi. Sendikamızın teklifi üzerine işyerinde mesleki eğitim ve verimlilik sistemi geliştirilmesi konusunda prensip kararına varıldı. İşyerinin daha da gelişmesi yönünde işçi-işveren ilişkilerine samimi ve yapıcı yaklaşımından dolayı Amcor Tobacco İşveren Temsilcilerine; süreç boyunca sağduyulu, iradeli ve disiplinli duruşundan dolayı tüm üye arkadaşlarımıza ve emeklerinden dolayı temsilcilerimize, yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

2017 yılına girerken imzalanan bu toplu sözleşmenin sendikamıza, üyelerimize ve Amcor Tobacco işverenine hayırlı olsun.
 
 
BASIN-İŞ SENDİKASI
Amcor Tobacco İzmir Toplu Sözleşme Sürecinde Mutlu Son! Görselleri
Son 10 TİS Haberleri