Amcor Ambalaj'da Grev Başladı

Amcor Flexibles İstanbul Ambalaj Fabrikası’nda çalışan üyelerimiz 3 Temmuz 2013 günü itibariyle greve çıktılar. Haklı taleplerinin karşılanması konusunda kararlı olan Amcor işçilerinin tamamı greve katılıyor.

Sendikamız Genel Başkanı Yakup Akkaya, Genel Sekreteri Savaş Nigar, Genel Örgütlenme Sekreteri Ahmet Özbakır ve Genel Mali Sekreteri Hasan Sönmez’in hazır bulunduğu fabrika önündeki grev alanına, İstanbul Şube Yönetimi ve diğer işyeri temsilcilerimiz de gelerek greve destek verdiler.

Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş, Deri-İş Sendikası Genel Sekreteri Hasan Uluşan, Deri-İş Sendikası Tuzla Şube Başkanı Binali Tay, Tez-Koop-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Çağdaş Duyar da Amcor Ambalaj işçilerinin grevini ziyaret ederek, desteklerini ifade ettiler.

Yaklaşık 400 işçinin çalıştığı uluslararası bir firma olan Amcor Flexibles İstanbul Ambalaj Fabrikası İşvereni ile Sendikamız arasında 2012 yılı Temmuz ayından bu yana süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamamış, bunun üzerine 3 Temmuz 2013 günü greve çıkma kararı alınmıştı.

Grevin Amcor İşçilerine ve Sendikamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Amcor Ambalaj'da Grev Başladı Görselleri
Son 10 TİS Haberleri